Modlitwa o dobrego męża do św. Józefa

Modlitwa o dobrego męża do św. Józefa - tekst:

Święty Józefie, Oblubieńcze Bogarodzicy! Na progu dojrzałego i samodzielnego życia zwracam się do Ciebie o pomoc w podjęciu trudnej decyzji małżeństwa i wyboru odpowiedniego męża. Świadomość, że sama Najświętsza Maryja Panna – Matka Syna Bożego, znalazła w Tobie najlepszego towarzysza życia i wiernego Oblubieńca, sprowadza mnie dziś w tej sprawie do Ciebie. Proszę Cię o łaskę dobrego męża, wiernego towarzysza życia, z którym mogłabym się związać węzłem sakramentalnej łaski, założyć rodzinę Bogiem silną, dzielić losy w powodzeniu i niedoli, we wzajemnym zrozumieniu, szacunku, miłości i poświęceniu oraz budować szczęście życia rodzinnego na zasadach Ewangelii. Amen.

Cytaty pasujące do Modlitwa o dobrego męża do św. Józefa:

Cywilizacja, w realnym znaczeniu tego słowa, nie polega na powielaniu, ale na woli ustanowionej restrykcji potrzeb. Tylko ona niesie szczęście i prawdziwe zaspokojenie oraz podnosi stosowność w służbie.
Gandhi

W niebie dusza będzie miała za sprawą Boga cztery powody do niewypowiedzianej radości: jasną wizję boskiej istoty, doskonałą widzianą i posiadaną miłość Boga, radość samego Boga, który zanurzy duszę w morzu słodyczy oraz kontemplację Chrystusa Boga i Człowieka.
Św. Albert

Nie troszczę się o to, aby brano mnie za uczonego i robiono pompę z tych kilku drobnych rzeczy, które wiem, ale nie mogę zostawić w bezczynności tych kilku drobnych rzeczy, które wiem, aby chcieć zostać ignorantem.
Św. Franciszek Salezy

Podobne do Modlitwa o dobrego męża do św. Józefa: