Modlitwa za dorosłe dzieci

Modlitwa za dorosłe dzieci - tekst:

Panie Boże! Z całego serca dziękuję Ci za to, że mogłam zostać matką i babcią. Dziękuję Ci za to, że moje życie jest pełne radości dzięki moim dzieciom i wnukom. Codziennie dajesz mi tak wiele, codziennie widzę Ciebie i Twoje wielkie błogosławieństwo w osobach moich najbliższych.
Proszę Panie, za pośrednictwem Najświętszej Rodziny z Nazaretu, obdarz moje dzieci wszystkim, co dobre. Daj, by nigdy nie zapomniały o Twoich przykazaniach i zawsze czerpały wzór z Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa.
Święty Józefie, czuwaj, by moje wnuki codziennie widziały w domu wzór chrześcijańskiego ojca, który będzie potrafił zbliżyć ich do Ojca w Niebie.
Najświętsza Panienko, czuwaj, by moje wnuki codziennie widziały w domu wzór chrześcijańskiej matki, by uczyły się przy tym czułości, miłości, miłosierdzia i empatii.
Proszę Panie, pozwól moim dzieciom dobrze wychować moje wnuki. Wlej w ich serca dary Ducha Świętego, by potrafiły jak najpełniej przekazać dzieciom chrześcijańskie wartości, by jak najbardziej zbliżyli się do Ciebie. Daj, by wszyscy potrafili czerpać siłę i natchnienie z Twoich słów, zawartych w Piśmie Świętym.
Boże, nie pozwól, by w ich domu kiedykolwiek zdarzyło się nieszczęście. Ochraniaj ich zdrowie, duchowe i fizyczne, chroń od każdego, nawet najmniejszego zła. Pomagaj w troskach i trudzie dnia codziennego, pomagaj w codziennych życiowych obowiązkach.
Proszę, Panie, pomóż mi być jak najlepszą matką dla moich dzieci i jak najlepszą babcią dla moich kochanych wnuków. Obdarz mnie opieką św. Anny – babci naszego Zbawiciela, tak bym zawsze potrafiła służyć mojej rodzinie pomocą, dobrą i mądrą radą, dobrym słowem, bym zawsze była dla nich ostoją. Proszę, miej w opiece wszystkich, których tak bardzo kocham, daj byśmy wszyscy wzrastali razem w wierze dla Twojej chwały. Amen.

Cytaty pasujące do Modlitwa za dorosłe dzieci:

Umiejcie wydobyć z ćwiczeń sportowych bodźce potrzebne do waszego ludzkiego i chrześcijańskiego dojrzewania tak, abyście wzbogacili wasze życie o te cnoty naturalne i nadnaturalne, które czynią je godnym przeżycia, bo są świadomą odpowiedzią na zamysł Boga wobec każdego z was.
Jan Paweł II

Nie wszyscy święci dobrze zaczęli, ale wszyscy dobrze skończyli.
Św. Proboszcz z Ars

Ludzkość byłaby dawno szczęśliwa, gdyby zaangażowanie, które ludzie marnują na zaradzanie własnej głupocie, zużyli na nie popełnianie głupstw.
G. Bernard Shaw

Podobne do Modlitwa za dorosłe dzieci: