Starożytna modlitwa do św. Józefa

Starożytna modlitwa do św. Józefa - tekst:

O, święty Józefie, którego opieka przed tronem Boga jest tak wspaniała, mocna i natychmiastowa, powierzam Ci wszystkie moje sprawy i pragnienia.

O, święty Józefie, pomóż mi przez Twoje potężne wstawiennictwo i wyproś mi u Twojego Boskiego Syna wszelkie duchowe błogosławieństwa, żebym – poddany Twojej niebiańskiej mocy – mógł złożyć moje dziękczynienie i hołd najbardziej kochającemu ze wszystkich ojców.

O, święty Józefie, nigdy nie zmęczę się kontemplowaniem Ciebie. A w Twoich ramionach zasypia Jezus. Nie ośmielę się zbliżyć do Ciebie, kiedy On spoczywa na Twoim sercu. Uściskaj Go mocno w moim imieniu, ucałuj Jego drogocenną głowę i poproś Go, by odwzajemnił ten pocałunek, kiedy będę wydawał moje ostatnie tchnienie. Święty Józefie, patronie odchodzących dusz, módl się za mnie. Amen.

Cytaty pasujące do Starożytna modlitwa do św. Józefa:

Myślenie tego, co jest prawdziwe, odczuwanie tego, co jest piękne, i pragnienie tego, co jest dobre - o to w czym duch rozpoznaje cel rozsądnego życia.
Von Platen

Czas jest okrutny, ale każda mijająca chwila, a zatem również ta, która zabija, jeżeli otrzymamy ją od Boga a nie od czasu, może się stać chwilą zmartwychwstania.
Patriarcha Atenagoras

Niektóre z nich, albo raczej wiele z nich, może nas wprawić w zakłopotanie. Wydają się jednostronne, niepełne, stare
ich mądrość liczy sobie tysiące lat, sprzeczne albo dalekie od myśli chrześcijańskiej. One właśnie bardziej od innych potrzebują «iskierki» refleksji, aby być zrozumiane, wyjaśnione i w swoim kontekście uzupełnione. Dlaczego wybrano właśnie te, a nie inne? Dlatego że wydają się najbliższe życiu, a zwłaszcza jego chrześcijańskiej wizji i również dlatego że pozostają do niego w opozycji, pobudzają do jego zgłębienia. Wiele z nich może wydać się oczywistymi: my również tak pomyśleliśmy, ich pochodzenie nie jest dokładnie określone, wywodzą się z wielu kultur. Niektóre wielokrotnie się powtarzają: dokładna i ostateczna klasyfikacja nie zawsze jest możliwa. Uważny Czytelnik będzie mógł sam przeprowadzić poszukiwania i dokonać porównań.

Podobne do Starożytna modlitwa do św. Józefa: